Giriş Yap
|
Bağlan
|
Kayıt Ol
|
Ana Sayfa
16 Temmuz 2019
Haberler
Gündem
Firma Rehberi
0262 644 80 66-0262 751 19 35
Merkez
0262 676 60 05
Gebze
0262 642 70 10
Gebze
0262 646 00 75
Merkez
ÖNEMLİ !
Bu cafede sadece Down sendromlu çocuklar çalışıyor. Cafe'nin desteklenmesi gerek, paylaşın ziyaret edin.... Down Cafe Mecidiyeköy’de profilo alışveriş merkezine çok yakın.
4 Ağustos 2012 15:13 | Gündem
Paylaş
ÖNEMLİ !

Down CAFE Mecidiyeköy'de Profilo Alışveriş Merkezine çok yakın, fakat herkesin çok da fazla bilmediği bir sokakta. Bu mekanın özelliği, bünyesinde down sendromu olan gençlerin çalışıyor olmaları. 

Bu cafe'den daha önce sözetmiştim ama ilk kez bu hafta gitme fırsatı buldum. Bir fotoğrafçı olarak elimden gelebilecek en güzel yardımı yapıp mekanın fotoğraflarını çekmek ve tanıtılmasına biraz da olsa destek olmak istedim. Amaç daha fazla Down Cafe zinciri oluşturup, daha fazla gence iş imkanı sağlamak. 

Mekan, İzev Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Saruhan Singen sayesinde Şişli Belediyesi tarafından tahsis edilmiş. Saruhan bey mekanın kurucusu. Biz oradayken de kendisiyle tanışma ve konuşma fırsatını yakaladık, bizzat kendisinden birçok bilgi aldık. 

Down Cafe projesi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve başkan yardımcısı Kahraman Eroğlu destekleriyle İZEV çocuklarının annelerinin kurduğu ADER alternatif yaşamı destekleme derneği tarafından hayata geçirilmiş. Bu mekan da kurucu anneler tarafından işletilmekte. Cafede çalışanların hepsi tamamen gönüllü. İlk başta insanlar biraz önyargı ile yaklaşmışlar ama daha sonra gelip gitmeye başladıkça görmüşler ki orada çalışan insanlar da herkesten çok farklı değil...ayrıca buradaki gençler, otelcilik okulunda servis hizmetleri eğitimini alıp, sertifikalarını edindikten sonra burada hizmete başlamaktalar...Mekan haziran 2011'den beri açık. Bu mekanı ne kadar çok kişiye tanıtabilirsek o kadar destek oluruz. Ve tabi yolunuz Mecidiyeköy'e düşerse, gerçekten çok çok güzel olan yemeklerini de yemeden gitmeyin derim...Hatta yolunuzun düşmesini beklemeyin, özellikle ziyaret edin bu mekanı. Çünkü buna gerçekten değer. Hem kurulum amacı, hem lezzetli yemekleri, hem temiz hizmeti ile görülmeyi hak eden bir mekan. Ayrıca şunu da duyurmak istiyorum; mekana resim ve fotoğraf bağışı yapabiliyorsunuz. Birçok ressam ve fotoğrafçının çalışmalarını duvarında görmeniz mümkün. Daha sonra bu fotoğraf ve resimler oraya gelenler tarafından satın alınıyor ve gençlerimize bağışta bulunulmuş olunuyor. 

Mekan, aslında toplumlar tarafından dışlanan ve yanlış bilgilerle zihinlerde yanlış yer edinmiş bu insanların ,istenirse ne kadar verimli, kusursuz, uyumlu çalışabileceklerinin ve aramızda yaşayabileceklerinin en güzel göstergesi.

Engel yeter ki kalplerimizde olmasın... 
Down Cafe Adres: Gülbağ mah.Cemal Sururi Sok. No:6 Şişli Mecidiyeköy / Tel: 0212 216 66 64 Maddi olarak destek olmak isterseniz bir de bağış hesap numarası var: iş bankası mecidiyeköy şubesi. şube kodu: 1089 hesap no:944601

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.319723918079878.101888.112978725421066&type=1

Paylaş
Gündem Haberleri
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
En Çok Okunan Haberler
Benzer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Hacı Halil Mah. Yazı Cad. No:33 Kardem Apt. K:2 D:3
destek@infra.com.tr
www.infra.com.tr