Giriş Yap
|
Bağlan
|
Kayıt Ol
|
Ana Sayfa
16 Temmuz 2019
Haberler
Spor
Futbol
Firma Rehberi
0262 658 87 10-3405
Gebze
0262 642 81 81
Gebze
0262 751 35 23
Merkez
444 01 35-0262 643 28 83-655 55 97
Merkez
0262 645 02 80
Gebze
0262 643 37 55
Merkez
Yeni sürprizler kapıda!
Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Ali Aydınlar dün gece Kanaltürk'te yayınlanan Telegol programına telefonla katıldı ve önemli açıklamalar yaptı.
12 Temmuz 2011 11:43 | Futbol
Paylaş
Yeni sürprizler kapıda!

Katıldığı televizyon programında açıklamlarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, işin içerisinde hiç ismi geçmeyen takımların da bulunduğunu söyledi.

Programın moderatörü Serhat Ulueren, yorumcular Ziya Şengül ve Gökmen Özdenak ile konuklar TFF eski yöneticisi Ata Aksu ve Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu'nun sorularını cevapladı. İşte Aydınlar'ın canlı telefon bağlantısı ile katıldığı Telegol'deki açıklamalarından satırbaşları...

 

"BİLGİ ALDIK BELGE GÖRMEDİK"
"Bizim elimizde Futbol Federasyonu olarak bir delil yok. Delil olmadan da bir karar vermemiz mümkündeğil. Bu nedenle savcı iddianame verip delilleri görene kadar bir karar almamız mümkün değil.

Bu işlere karışanları ömür boyu futboldan men etme hakkımız var. Biz de en ağır cezaları vereceğiz. Ama kişisel görüşüm kurumlarla kişileri karıştırmamak gerektiği yönünde. Bir üst mahkemeden de tutuklama kararı çıktığı taktirde biz de disiplin soruşturmasını başlatacağız. Şunu karıştırmamak lazım. Bu işin içinde sadece Fenerbahçe yok. 6-7 tane daha kulüp var. iki tane daha büyük kulüp var. Bizim elimizde sihirli değnek yok. Herkesi memnun etmemiz mümkün değil.

Elimizde delil yok. Biz emmniyetten ve savcıdan sadece bilgi aldık. Hiç belge görmedik. Soruşturmanın tamamlanması için bizim bir süre vermemiz mümkün değil. Karar almamız için savcının iddianame vermesi ve bizim de delilleri görmemiz gerekli.

Bir kişi çıkıp rakip takımın oyuncusu ile anlaşma yaparsa bundan tüm kulübü srumlu tutmak sizce ne kadar doğru? Kişisel görüşüm, kurumları kişilerden ayırt etmek lazım. Ama tabii ki statülerin ve yasaların dışına çıkmamız mümkün değil. Bir şekilde yasalara uygun karar almamız lazım.

"Ben hukukçu değilim. Ama şimdi savcının kişiler hakkında verdği bir iddianame var. Ama biz iddianameyi bir bütün olarak görmek istiyoruz. Şimdi tutuklanan yöneticiler varç YArın öbür günyenilerinin olmayacağını nereden bilebiliriz. Onları görmeden bir karar vermemiz ne kadar doğru olur.

"İŞİN İÇİNDE HİÇ İSMİ GEÇMEYEN KULÜP DE VAR"
Biz hangi kulüplerin bu işin içinde olduğunu biliyoruz. Kulüplerin isimlerini biliyoruz. Hiç ismi geçmeyen kulüp de var bu işin içinde. Ama şu anda size söylemem mümkün değil.

(Serhat Ulueren'in "Mahmut Özgener bu operasyonun yapılacağını bildiği için yeniden aday olmak istemediği iddiaları var, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz" sorusu üzerine...

"Benle ilgili de bu tip şeyler söyleniyor. Ne Mahmut Özgener bu olaydan haberdardı, ne ben haberdardım. Bu iddiaların hiçbiri doğru değildir."

ÜÇ HAKEM DE İŞİN İÇİNDE İDDİASI
Üç tane hakemin bu soruşturmanın içinde olduğuna dair benim bir bilgim yok.

Evet daha önceki açıklamalarımda "Durum çok vahim, yargı kararını beklemeden, karar vereceğiz" dedim. Ama şimdi de tersini söylemedim. Durum değişmedi. Yargı kararını beklemeden karar vereceğiz. İddianameyi bekleyeceğiz.

"AZİZ YILDIRIM BENİM DE KULÜBÜMÜN BAŞKANIDIR"
Hastanede Aziz Yıldırım'ı yaptığımız ziyaret tamamen insani bir ziyarettir. Aziz Yıldırım bir kulüp başkanıdır, benim de kulübümün başkanıdır. Kendisini ziyaretim tamemen insanidir. Bu ziyarette de kendisine geçmiş olsun dedim, başka da bir şey konuşulmamıştır.

Paylaş
Futbol Haberleri
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
En Çok Okunan Haberler
Benzer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Diğer Haberler
Hacı Halil Mah. Yazı Cad. No:33 Kardem Apt. K:2 D:3
destek@infra.com.tr
www.infra.com.tr